Produkt

GRIPEX

Kompleksowo zwalcza objawy przeziębienia lub grypy  więcej
i-Apteka.pl
cena: 11,55 zł*
*najtańsza oferta na rynku
Kup teraz
 

Sprawdź ceny

Sortuj wg: najtańsze najdroższe

Zdjęcia i filmy

Wskazania i działanie

Wskazania

Gripex to lek w formie tabletek powlekanych, który skutecznie zwalcza objawy grypy i przeziębienia. Dzięki zastosowaniu wieloskładnikowej mieszanki trzech substancji czynnych - paracetamolu, pseudoefedryny i dekstrometorfanu - ma kompleksowe działanie przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, przeciwkaszlowe. Gripex przyjmować mogą dorośli oraz dzieci powyżej 12. roku życia. Lek jest dostępny w aptekach bez recepty.

Działanie

Gripex jest lekiem o potrójnym działaniu – przeciwbólowy, przeciwgorączkowym i przeciwkaszlowym. Zawiera optymalną dawkę paracetamolu, który zwalcza gorączkę i stany podgorączkowe, a także łagodzi bóle: gardła, głowy, mięśni, stawów. Pozostałe składniki czynne leku – dekstrometorfan i pseudoefedryna – skutecznie hamują suchy kaszel i katar, a także udrażniają nos likwidując obrzęk śluzówki. Gripex to preparat bardzo przyjazny dla żołądka, w odróżnieniu od innych medykamentów zawierających kwasy acetylosalicylowe, dlatego wskazany jest również dla dzieci i młodzieży.

Stosowanie

Dawkowanie
Gripex zalecany jest osobom, które zmagają się z przeziębieniem, grypą lub innymi objawami grypopodobnymi. Lek należy przyjmować zgodnie z zaleceniami lekarza lub farmaceuty. W razie braku szczegółowych wskazań dzienna dawka leku dla dorosłych lub młodzieży od 12. roku życia wynosi 1-2 tabletki przyjmowane 3-4 razy w ciągu 24h. Z kolei dla dzieci od 6 roku życia do 12 Gripex może być podawany 3-4 razy dziennie po 1 tabletce. W każdym przypadku nie wolno przekroczyć dziennej dawki leku. Lek przyjmowany jest doustnie niezależnie od posiłków.
Skład
Gripex jest substancją złożoną zawierającą przede wszystkim paracetamol, dekstrometorfan i pseudoefedrynę. Każda z tych substancji ma inne działanie, np. paracetamol pomaga zwalczyć ból i gorączkę, dekstrometorfan łagodzi suchy kaszel, a pseudofedryna (lek z grupy sympatykomimetyków) zmniejsza obrzęk i przekrwienie błony śluzowej nosa, dzięki czemu wspomaga drożność nosa i hamuje katar. Substancje czynne zawarte w Gripexie szybko wchłaniają się z przewodu pokarmowego. Do substancji pomocniczych wchodzących w skład Gripexu zaliczamy: celulozę mikrokrystaliczną, skrobię przeżelowaną, krzemionkę koloidalną, kwas stearynowy, powidok i krospowidon.
Przeciwwskazania i środki ostrożności
Przed rozpoczęciem kuracji lekiem Gripex zaleca się konsultację z lekarzem lub farmaceutą. Lek nie może być stosowany przez osoby uczulone na którykolwiek z jego składników. Ponadto lek nie powinien być przyjmowany w przypadku problemów z ciężką niewydolnością nerek lub wątroby, nadciśnieniem tętniczym, chorobą niedokrwienną serca, chorujących na astmę oskrzelową, a także osób uzależnionych do alkoholu i z wrodzonym niedoborem dehydrogenazy glukozo-6-fosforanowej. Gripex nie może być zażywany również przy równoczesnym przyjmowaniu innych lekarstw zawierających paracetamol lub stosujących inhibitory MAO (grupa związków stosowanych w leczeniu depresji i niedociśnienia tętniczego). Zabronione jest przyjmowanie leku i jednoczesne spożywanie alkoholu ze względu na ryzyko toksycznego uszkodzenia wątroby. Przeciwwskazane stosowanie leku w okresie ciąży lub karmienia piersią.
Działania niepożądane
Gripex jak każdy lek może wywoływać działania niepożądane, dlatego przed rozpoczęciem kuracji należy skonsultować się z lekarzem i zapoznać się z ulotką dołączoną do leku. Do najczęstszych zaliczane działań niepożądanych należą: zawroty głowy, senność i zmęczenie. Rzadziej występują: omamy, zaczerwienia skóry, wysypka, obrzęk lub świąd, duszności, potliwość, nudności. Niekiedy mogą pojawić się również: obniżenie ciśnienia tętniczego, przyspieszenie pracy serca, napady astmy oskrzelowej, wymioty, zaparcia czy bóle brzucha.
Ulotka
Gripex przeznaczony jest do leczenia krótkotrwałego, jeżeli po upływie kilku dni objawy przeziębienia lub grypy nasilą się, należy niezwłocznie skonsultować się z lekarzem. Przed przyjęciem leku należy zapoznać się z treścią ulotki i poinformować lekarza o chorobach lub przyjmowanych, innych lekarstwach. Lek należy trzymać w suchym pomieszczeniu, niedostępnym dla dzieci. Nie stosować leku po upływie daty ważności.
Producent
US Pharmacia

Podobne produkty

Opinie
Średnia ocena z 2 głosów: 5,0/5,0

Włodi
Ocena:
Gripex dobrze działa. Jak czuję, że bierze mnie przeziębienie, to biorę właśnie gripex, idę do łóżka i już następnego dnia czuję się lepiej na nogi. Świetne działanie, żadnych niepożądanych efektów.
Iza
Ocena:
Nie znam lepszego leku na przeziębienie niż Gripex! Kilka dni regularnego zażywania i można zapomnieć o katarze, kaszlu i bólach mięśni. Zawsze jestem pod wrażeniem tego, jak Gripex szybko i skutecznie działa, no a wiadomo przeziębienia zdarzają nam się co najmniej dwa razy w roku, dlatego warto mieć w swojej apteczce Gripex.
Podziel się swoją opinią
 
Twoje imię lub nick:Ocena:
ratingratingratingratingrating
Treść opinii:
Wyślij opinię
Masz pytanie?  Napisz do nas:  kontakt@drogeria.co
Produkt

GRIPEX

Kompleksowo zwalcza objawy przeziębienia lub grypy  więcej
i-Apteka.pl
cena: 11,55 zł*
*najtańsza oferta na rynku
Kup teraz